Reklama

Reklama

Uczniowie II LO na giełdzie, czyli wirtualne inwestycje młodych maklerów

Opublikowano: 11 grudnia 2020 15:00
Autor: II LO w Lubartowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Uczniowie z klas 2g i 2i II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie postanowili stawić czoło wyzwaniom, jakie stawia internetowa rywalizacja w grze inwestycyjnej.

Reklama


SIGG, czyli internetowa gra inwestycyjna realizowana na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie [email protected], stanowi największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. O popularności tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że już od dziewiętnastu lat przyciąga wielu uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych z klas szkół podstawowych. Gra składa się z czterech etapów: gry testowej, etapu 1 i etapu 2 oraz finału. Łączna pula nagród w 19. edycji SIGG to 80 000 zł, a za zajęcie 1. miejsca w finale można wygrać aż 10 000 zł!

Uczniowie z klas 2g i 2i II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie postanowili stawić czoło wyzwaniom, jakie stawia ta internetowa rywalizacja i zorganizowali zespół, w skład którego weszło czterech uczniów oraz opiekun - pani Urszula Żurawska. Miejmy nadzieję, że wirtualne inwestycje młodych maklerów okażą się trafne i zespół odniesie sukces.

Oto relacja jednego z zawodników: „Zarejestrowaliśmy się na stronie i zaczęliśmy grę testową. Miała ona na celu zapoznanie graczy z działaniem platformy, sprawdzenie, czy wszystko sprawnie działa i opracowanie taktyk do pierwszego etapu właściwej gry. Mieliśmy do dyspozycji wirtualne środki w wysokości 20 000 zł. Najpierw poznawaliśmy instrumenty finansowe notowane na polskiej giełdzie, takie jak akcje i ETF-y, a następnie wspólnie decydowaliśmy, jak chcielibyśmy zainwestować i dokonywaliśmy transakcji. Inwestycje realizowane są w oparciu o środki wirtualne, jednak transakcje zawierane są na podstawie rzeczywistych ofert kupna i sprzedaży na realnym rynku giełdowym. Taki mechanizm doskonale oddaje giełdową rzeczywistość, dzięki czemu praktycznie uczymy się, na czym polega inwestowanie na giełdzie oraz poznajemy ryzyko inwestycyjne i skutki negatywnych decyzji, które każdego dnia mają przełożenie na pozycję zespołu w rankingu SIGG. Jesteśmy już po grze próbnej. Poszło nam dobrze, a w ostatnich dniach opracowywaliśmy  taktykę na następny etap rozgrywki, który zaczął się wczoraj. Mamy nadzieję, że zaprezentujemy się jeszcze lepiej. Trzymajcie za nas kciuki!”

Jakub Ścierzyński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Włõczenga

    Młodych maklerów? Ludzie makler posredniczy między w transakcji kupna i sprzedaży instrumentów finansowych. Inwestor to osoba inwstujaca w papiery wartościowe lub instrumenty finansowe. Są jeszcze spekulanci o których mniej się mówi. To czego będą się uczyć uczniowie?