Totalna dominacja. MKS FunFloor Lublin awansował do półfinału Pucharu Polski

Autor: | Zdjęcie: kk

Totalna dominacja. MKS FunFloor Lublin awansował do półfinału Pucharu Polski - Zdjęcie główne

MKS FunFloor Lublin | foto kk

SportOd początku do końca MKS FunFloor Lublin zdominował MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski w ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski. Podopieczne Edyty Majdzińskiej już drugi raz w ciągu trzech dni ograły te same rywalki i awansowały do finałowej czwórki pucharowych zmagań.

MKS Lublin trzy dni temu rozpoczął walkę w grupie mistrzowskiej Orlen Superligi kobiet i na jej początek ograł Piotrcovię Piotrków Trybunalski aż 31:20. Lublinianki liczyły więc na powtórzenie tego wyniku już po trzech dniach, ale tym razem w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. - Dla nas każdy mecz jest ważny. Niezależnie od rozgrywek. Podejdziemy do tego spotkania bardzo zmotywowane. Mam nadzieję, że dostaniemy się do Final4 - mówiła przed meczem Klaudia Szynkaruk w wywiadzie dla klubowej strony.

Zgodnie z przewidywaniami to zespół z Lublina od samego początku miał przewagę nad przeciwniczkami. Zaczęło się od dość spokojnego 3:0 dla zespołu trenerki Edyty Majdzińskiej. W kolejnych fragmentach spotkania przewaga rosła i finalnie biało-zielone do przerwy prowadziły 18:12. Po zmianie stron obraz gry pozostał niezmienny. Szczypiornistki z Lublina w obronie grały pewnie i nie pozwalały rywalom na zbyt wiele, a w ataku nie brakowało im skuteczności. Po dziesięciu minutach gry prowadziły już 24:14. Dziesięć minut później nadal oglądaliśmy dziesięciopunktową przewagę lubelskiego zespołu, który właściwie nie czuł ze strony rywalek żadnej presji. W ostatnim fragmencie meczu biało-zielone zdołały jeszcze nieco podkręcić tempo i wygrały spotkanie 34:22.

Dzięki pewnej wygranej piłkarki ręczne MKS-u Lublin zameldowały się w finałowej czwórce Pucharu Polski. Wciąż nie znają jednak rywalek w kolejnym starciu, ponieważ muszą poczekać na rozstrzygnięcia innych ćwierćfinałów.

Kolejny mecz MKS FunFloor Lublin rozegra we wtorek 19 marca o 18:00 w hali Globus. Rywalkami zespołu Edyty Majdzińskiej będą zawodniczki MKS-u Gniezno, czyli czwartej ekipy Orlen Superligi kobiet. Oba zespoły w tabeli dzielą dwa miejsca i dziewięć punktów na korzyść lublinianek.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS FunFloor Lublin 22:34 (12:18)

Piotrków: Suliga, Sarnecka – Radushko 5, Szczepanek 4, Waga 4, Mielewczyk 2, Polaskova 2, Królikowska 2, Mokrzka 2, Trbovic 1

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Balsam 7, Tomczyk 5, Roszak 4, Turkoglu 3, M Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Kovarova 2, Szynkaruk 2, Achruk 1, Płomińska 1, Posavec 1, Masna 1.

Kary: 6 min - 10 min

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.