Sukcesy lubartowskich szachistów w Zamościu

Sukcesy lubartowskich szachistów w Zamościu - Zdjęcie główne

SportW Zamościu 14 maja Alan Domański bardzo dobrze wypadł w Wojewódzkim Turnieju Szachowym klas I -III zorganizowanym z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego.

Rywalizując w grupie ponad czterdziestu zawodników uzyskał bardzo dobry wynik 5,5 pkt z 7. Pokonał go tylko Paweł Gromek z silnego klubu UKS Dwójka Tomaszów Lubelski, oraz zremisował z Gabrielem Flakiem.

Kolejne starty nasi zawodnicy zaliczyli 21 maja, kiedy to zorganizowano III Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w szachach pod patronatem Burmistrza miasta. W szranki turnieju stanęło 52 zawodników.

Lubartów reprezentowało 3 zawodników: Andrzej Rogoza, który zdobywając 6.5 pkt. zajął 7 miejsce, Artur Gryzio (l. 7), który zdobył 5 punktów i zajął I miejsce w kategorii chłopców do lat 8 oraz Eryk Bronisz, który zdobył 3 punkty. Jak zawsze, turniej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się w bardzo miłej atmosferze, młodsi zawodnicy mieli okazję zagrać z najlepszymi szachistami z woj. lubelskiego, którzy udzielili im cennych rad i wskazówek na przyszłość.

W niedzielę 22 maja zorganizowano XV Otwarty Turniej Szachowy w Kłoczewie zaliczany do cyklu Grand Prix Lubelszczyzny. Miejsce pierwsze w kategorii do lat 10 zajął Wiktor Opolski – 4 pkt, drugim zawodnikiem i jednocześnie najmłodszym uczestnikiem był Michał Drozd – 2 pkt. Andrzej Rogoza w kategorii open zajął 8 miejsce. W turnieju startowali zagraniczni zawodnicy oraz trzech mistrzów krajowych.