Polski Cukier Start Lublin przegrał z WKS Śląskiem Wrocław (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin ulegli w hali Globus drużynie z Wrocławia. Dla podopiecznych Artura Gronka była to 15. porażka w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Czerwono-czarni weszli w mecz pełni energii i napędzali się kolejnymi udanymi atakami. Po początkowych 10 minutach mieli trzy punkty przewagi i toczyli bardzo wyrównany bój z mistrzami Polski. Jednak w trakcie drugiej kwarty częściej do kosza trafiali przyjezdni, którzy na dużą przerwę schodzili, prowadząc 47:41.

Po zmianie stron goście szybko odskoczyli lublinianom na większy dystans. Ekipa z Wrocławia bezlitośnie wykorzystywała każdy błąd miejscowych w obronie, dzięki czemu po dwóch kwadransach rywalizacji miała na swoim koncie o 22 oczka więcej. Podopieczni trenera Ertugrula Erdogana grali przy tym bardzo zespołowo, umiejętnie dzieląc się piłką, notując bardzo dużą liczbę asyst.

Ostatecznie Śląsk triumfował w Lublinie różnicą punktów. Natomiast "Startowcy" muszą już skupić się na rewanżowym ćwierćfinale European North Basketball League, w którym zmierzą się w hali Globus z izraelskim Ironi Ness Ziona. W pierwszym spotkaniu drużyna trenera Gronka wygrała na wyjeździe 90:77. Początek drugiego meczu zaplanowano w poniedziałek, 20 marca o godzinie 18:00.

Polski Cukier Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław 70:100 (27:24, 14:23, 15:31, 14:22)

Lublin: Smith 18, DeVoe 14, Melvin 13, Krasuski 7, Cavars 6, Młynarski 5, Griciunas 4, Pelczar 3, Dziemba, Walda

Wrocław: Dziewa 14, Martin 14, Pusica 14, Nizioł 13, Gołębiowski 12, Karolak 9, Ramljak 7, Kolenda 6, Parakhouski 5, Tomczak 4, Mitchell 2

Sędziowali: M. Maliszewski, Ł. Jankowski, M. Dębowski

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.