Półmaraton lubartowski dla Rity

Bieg ruszy 12 września | foto arch.

sport W sobotę, 12 września, o godz. 18 wystartuje VII Lubartowski Półmaraton "Bez granic". Uczestnicy pobiegną dla Rity Wójtowicz-Stefaniak, dziewczynki, która urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego.

KK

Opublikowano: 4 września 2020 08:25 | Aktualizacja: 4 września 2020 08:25

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: półmaraton o długości 21,1 km i "Siódemka bez granic".

W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na siedem km – osoby, które ukończyły 15. rok życia (za zgodą pisemną rodziców lub opiekunów prawnych).

Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl i www.alwernia.org.pl.

Wszystkie środki zebrane w czasie imprezy zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dwuletniej Rity Wójtowicz-Stefaniak z Niemiec koło Lubartowa.

Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego, zwaną holoprosencefalią. To nieuleczalna choroba. Rita wymaga całodobowej opieki. Nie może samodzielnie siadać ani chodzić. Jedynie codzienna, intensywna, wielogodzinna i kosztowna rehabilitacja umożliwia postępy w rozwoju dziewczynki. Mimo tych trudności jest ona pogodnym i roześmianym dzieckiem.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 19 dni temu | ocena +0 / -0

    Utiopia

    I tak z Etiopia nie wygramy.