Reklama

Półmaraton lubartowski dla Rity

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch.

Półmaraton lubartowski dla Rity - Zdjęcie główne

Bieg ruszy 12 września | foto arch.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W sobotę, 12 września, o godz. 18 wystartuje VII Lubartowski Półmaraton "Bez granic". Uczestnicy pobiegną dla Rity Wójtowicz-Stefaniak, dziewczynki, która urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: półmaraton o długości 21,1 km i "Siódemka bez granic".

W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na siedem km – osoby, które ukończyły 15. rok życia (za zgodą pisemną rodziców lub opiekunów prawnych).

Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl i www.alwernia.org.pl.

Wszystkie środki zebrane w czasie imprezy zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dwuletniej Rity Wójtowicz-Stefaniak z Niemiec koło Lubartowa.

Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego, zwaną holoprosencefalią. To nieuleczalna choroba. Rita wymaga całodobowej opieki. Nie może samodzielnie siadać ani chodzić. Jedynie codzienna, intensywna, wielogodzinna i kosztowna rehabilitacja umożliwia postępy w rozwoju dziewczynki. Mimo tych trudności jest ona pogodnym i roześmianym dzieckiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE