Nowi już strzelają

Autor: | Zdjęcie: PIOTR WOLOWIK 781942941

Nowi już strzelają - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Lewartu mają za sobą pierwsze mecze kontrolne. Pokonali dwie czołowe drużyny z lubelskiej Klasy Okręgowej. W sobotę przyjedzie Avia Świdnik.

Zaczęli od sześciu

W pierwszym spotkaniu sparingowym lubartowianie urządzili sobie strzelanie.

Podopieczni Bednaruka sześciokrotnie cieszyli się z goli przeciwko czołowej drużynie lubelskiej Klasy Okręgowej - POM-owi Iskrze Piotrowice. Po dwa trafienia zaliczyli nowi gracze Lewartu: Krystian Żelisko i Konrad Szczotka, którzy zostali wypożyczeni z trzecioligowej Wisły Puławy. Ponadto do siatki trafili: Konrad Nowak i Grzegorz Fularski.

Lewart Lubartów - POM Piotrowice 6:0 (3:0)

Bramki: Żelisko x 2, Szczotka x 2, Fularski, Nowak.

Lewart (I połowa): Wójcicki - Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, Majewski, Fularski, Aftyka, Najda, Żelisko, (II połowa): Długosz - Gliniak, Ponurek, Michna, Filipczuk, Kotowicz, Duda, zawodnik testowany, Szczotka, Pożak, Nowak.

Dobre wejście Maksymiuka

W sobotę lubartowianie ograli 4:2 lidera Klasy Okręgowej - Świdniczankę Świdnik.

Po dwa trafienia zaliczyli: Michał Budzyński oraz przymierzany do zespołu Arkadiusz Maksymiuk.

- Za nami trudne spotkanie. Mierzyliśmy się z dobrą ekipą, która spokojnie poradziłaby sobie w czwartej lidze. W składzie mają kilku doświadczonych graczy i widać w ich poczynaniach dużą pewność siebie. To było twarde starcie toczone w szybkim tempie - mówi Tomasz Bednaruk.

Szkoleniowiec przyznaje, że był zadowolony z zespoły w pierwszej połowie, kiedy jego ekipa straciła gola. - Przy wyniku bezbramkowym mieliśmy trzy dobre okazje Konrada Nowaka, jednak zabrakło cierpliwości i skuteczności. Warto zauważyć, że w pierwszej części na boisku przebywało sześciu młodzieżowców, a po zmianie stron czterech - dodaje.

Dwa gole autorstwa Maksymiuka i Budzyńskiego padły po rzutach karnych. Kolejną pierwszy z nich zdobył po przepięknym strzale z rzutu wolnego prostym podbiciem z 25 metrów, zaś "Budyń" wykończył centrę Konrada Szczotki. - Byliśmy skuteczni przy stałych fragmentach gry. Nogi są jeszcze ciężkie, ale im bliżej ligi, będziemy wyglądać coraz lepiej - twierdzi Bednaruk.

Lewart Lubartów - Świdniczanka Świdnik 4:2 (0:1)

Bramki: Maksymiuk x 2, Budzyński x 2.

Lewart: Długosz - Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Gliniak, Buczek, Szczotka, Pokrywka, Nowak. Ponadto grali: Wójcicki - Ponurek, Duda, Maksymiuk, zaw. testowany.