Lubartów ma III ligę!

sport Znakomite wieści dla piłkarzy IV ligi. Dzisiaj podczas spotkania prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęto decyzję o odwołaniu rozgrywek od IV ligi do Klasy C. Jednocześnie dotychczasowi liderzy zmagań wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Mateusz Połynka

Opublikowano: 7 maja 2020 15:35 | Aktualizacja: 7 maja 2020 15:35

Co to oznacza? Lewart w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Po czterech sezonach biało-niebiescy będą mierzyć się z najlepszymi ekipami z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

 

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

 

Więcej już we wtorek w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej. Pierwsze komentarze, rozmowy z zawodnikami. Zapraszamy do lektury.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.