Lewart bez punktów. Zdecydowała końcówka

Lewart bez punktów. Zdecydowała końcówka - Zdjęcie główne

SportPiłkarze z Lubartowa wracali z Kielc bez punktów. Ekipa Grzegorza Białka uległa 0:3 Koronie II.

Gospodarze mieli optyczną przewagę, ale aż do 80 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Miejscowi wyszli na prowadzenie po wrzutce w pole karne. Daniel Bąk zgrał głową do Oziębły, a ten pokonał Damiana Podleśnego. Kolejne dwa gole były atorstwa graczy, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. W 85 minucie Natan Niedźwiedź popisał się strzałem z dystansu, zaś wynik ustalił Kacper Kucharczyk, który dopełnił formalności po zagraniu ze skrzydła Konstantyna.
Bronił jak w transie
Najlepszym zawodnikiem lubartowian był Damian Podleśny. 29-letni bramkarz Lewartu odbijał kolejne piłki przeciwników jak natchniony. Kilkukrotnie udowodnił, że zna się na swoim fachu i transfery do: GKS-u Bełchatów, Lechii Gdańsk, Chojniczanki Chojnice czy Górnika Łęczna nie były dziełem przypadku.

Korona II Kielce - Lewart Lubartów 3:0 (0:0)
Bramki: Oziębło 80', Niedźwiedź 85', Kucharczyk 87'.
Korona II: Zapytowski - Oziębło, Czepielik, Ciszek, Kowalski (46' Kucharczyk), Strzeboński, Toboła (64' Przybysławski), R. Turek (64' K. Turek), Konstantyn, Chojecki (46' Niedźwiedź), Bąk (80' Zawierucha).
Lewart: Podleśny - Wdowicz, Plesz, Chyła, Drozd, Najda (73' Gęca), Wójcik (68' Nojszewski), Wolski (71' Aftyka), Morenkov (68' Nojszewski), Myśliwiecki (71' Gede), Żelisko.
Żółte kartki: Kowalski, Ciszek, R. Turek, - Najda, Drozd, Morenkov, Wolski, Chyła.