Jubileuszowy turniej szachowy

Jubileuszowy turniej szachowy - Zdjęcie główne

SportW Lubartowskim Ośrodku Kultury 14 maja zorganizowano XV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Rozgrywki po raz drugi w historii zgłoszono do oceny międzynarodowej FIDE. Zawody otworzył burmistrz Janusz Bodziacki, który dał sygnał do startu pierwszej rundy.

Szachiści rywalizowali na dystansie 7 rund przy czasie 30 minut na zawodnika. Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył kandydat na mistrza krajowego Dawid Czerw z klubu UKS Pionier Jastrzębie Zdrój pochodzący z Bogucina pod Lublinem - wygrał wszystkie 7 pojedynków.

Drugi był Andrzej Rogoza z LUKS Lubartów, który uległ tylko zwycięzcy, trzeci był Rafał Bojczewski z LKSz Lublin z wynikiem 5 punktów.

Zawody stały na wysokim poziomie. Po ponad siedmiogodzinnej walce, puchary, nagrody, dyplomy zwycięzcom wręczyła dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Gryglicka Szczepaniak. Dodatkowe puchary otrzymali najlepsi mieszkańcy z Lubartowa lub z LUKS Lubartów. Organizatorami turnieju był Lubartowski Ośrodek Kultury oraz Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy.