Grali błyskawicznie

Grali błyskawicznie - Zdjęcie główne

SportNa placu przed ratuszem 28 maja zorganizowano X Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji Dni Lubartowa.

Czas do namysłu na partie dla zawodnika wynosił zaledwie 3 minuty plus 2 sekundy bonusu za ruch. Na starcie stanęło 27 zawodników m.in. z Rzeszowa, Puław, Świdnika, Krynki, Lublina i Lubartowa. Turniej zgłoszony do FIDE odbywał się przy wyjątkowo pięknej pogodzie.

Po 11 rundach zmagań zwyciężył z kompletem punktów Jakub Kurlak z LUKS Lubartów, drugi z 10 pkt był Konrad Szczygieł z klubu szachowego Hetman Krynka, trzeci z 9 pkt uplasował się Andrzej Rogoza z Luks Lubartów.

Dodatkowo sklasyfikowano zawodników w kategorii do lat 10. Pierwsze miejsce zajął Eryk Bronisz, drugi był Mikołaj Mularczuk, trzeci Michał Drozd – wszyscy są z LUKS Lubartów i uzyskali po 6 punktów – o miejscach zdecydowała punktacja pomocnicza.

Dzięki dobrym wynikom kliku zawodników weszło na międzynarodowe listy rankingowe lub uzyskało tzw „częściówki”. Dla naszych zawodników zawody były doskonałym treningiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Szachach Błyskawicznych, które odbędą się już 12 czerwca w Lublinie.