Reklama

Gorący szachowy koniec roku

Opublikowano:
Autor:

Gorący szachowy koniec roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W ostatnich dniach zorganizowano trzy szachowe imprezy wojewódzkie, w których startowali zawodnicy LUKS Lubartów. Udało się zdobyć jeden brązowy medal.

IMW w Szachach Szybkich

Pierwszą z nich były zorganizowane w niedzielę 13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lublinie Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich. Zawody rozegrano w dwóch oddzielnych turniejach przy czasie 15 minut na partie dla zawodnika. Pierwszy z nich był do lat 10 rozegrano na dystansie 7 rund, drugi jako VII Memoriał Marka Łobejki w OPEN na dystansie 9 rud. Klasyfikacja naszych zawodników: Do lat 8: 7 miejsce – Wiktor Opolski; Do lat 10: 5 miejsce – Eryk Bronisz, 11 miejsce – Paweł Woźniak; Do lat 16: 4 miejsce – Adrian Matyjaszczyk; Do lat 18: 6 miejsce – Dawid Walenciuk; OPEN: 25 miejsce – Andrzej Rogoza.

Szkolne Wojewódzkie igrzyska

We wtorek 15 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie im. Piotra Firleja w składzie: Eryk Bronisz, Kacper Łukaszek , Wiktor Opolski i Wiktoria Siwek wywalczyli na zawodach 10 miejsce. Poziom gier był wysoki, faworytami od początku turnieju były szkoły z Tomaszowa Lubelskiego i Międzyrzeca Podlaskiego. Ekipie, której opiekunem był Krzysztof Dec zabrakło nieiwle, bo do 3 miejsca jedynie 2 dużych punktów.

 IMW w Szachach Błyskawicznych

W sobotę 19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lublinie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych. Zawody podobnie jak tydzień wcześniej rozegrano w dwóch oddzielnych turniejach Pierwszy z nich był do lat 10 rozegrano na dystansie 9 rund przy czasie 6 minut na partię + 4 sekundy bonusu za ruch. Drugi turniej OPEN rozegrano na dystansie 15 rund przy czasie 3 minuty + 2 sekundy bonusu za ruch. Klasyfikacja naszych zawodników: Do lat 8: 3 miejsce – Wiktor Opolski, 6 miejsce – Alan Domański; Do lat 10: 9 miejsce – Eryk Bronisz, 11 miejsce – Mikołaj Mularczuk, 13 miejsce – Paweł Woźniak; Do lat 18: 4 miejsce – Dawid Walenciuk.

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ

Lubartowski Ośrodek Kultury oraz LUKS Lubartów zapraszają wszystkich chętnych do udziału w II Świątecznym Turnieju Szachów Błyskawicznych, który zostanie zorganizowany w Lubartowskim Ośrodku Kultury przy ul. Rynek II 1 29 grudnia o godzinie 16:00.Bezpośrednio po turnieju zostanie zorganizowana symultana szachowa z legendą lubelskich szachów - panem Zbigniewm Marciniakiem.

Szczegóły na stronie turniueju. Turniej zgłoszony jest do oceny międzynarodowej FIDE

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE