Reklama

Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w szachach

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w szachach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Przysieku koło Torunia 28 listopada odbyły się IV Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników. Rewelacyjnie spisał się w nich mieszkaniec Rokitna Andrzej Rogoza, grający w barwach LUKS Lubartów.

Po raz kolejny jego wyjazd na branżowe mistrzostwa był możliwy dzięki środkom Urzędu Gminy Lubartów. W mistrzostwach mogli uczestniczyć rolnicy i ich dzieci oraz emeryci i renciści rolnicy.

Sędzią głównym był Ulrich Jahr, a pomocniczym Piotr Ptaszyński. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy junior do lat 18 i najlepszy junior do lat 12. Ponadto organizatorzy przewidzieli nagrodę dla najlepszego zawodnika niepełnosprawnego. Szachowe zmagania trwały 5 godzin. W Przysieku stawiło się 59 zawodników w 6 województw.

I miejsce i tytuł Szachowego Mistrza Polski Rolników na rok 2015 – Sławomir Stachowiak z województwa wielkopolskiego. Otrzymał puchar Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa i nagrodę Zarządu Polskiego Radia S.A.

II miejsce i tytuł Wicemistrza Szachowego Polski Rolników na rok 2015 zdobył Andrzej Rogoza z województwa Lubelskiego z Rokitna, który otrzymał puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera i nagrodę Prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława Szatkowskiego.

III miejsce zajął Jan Szymański z województwa Kujawsko-Pomorskiego, otrzymał puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i nagrodę Prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Organizatorem imprezy byli: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Komitet Organizacyjny Mistrzostw.

Andrzejowi Rogozie gratulujemy sukcesu, przypomnijmy że w roku ubiegłym otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. Gdyby nie wsparcie Gminy Lubartów nie wystąpiłby w mistrzostwach. Za rok znów spróbuje swoich sił.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE