20, 21 lub 22 zespoły w III lidze

sport Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podał pierwsze oficjalne informacje na temat sezonu 2020/2021 w III lidze. Na dzisiaj wiemy, że będą dwa warianty terminarza.  

Mateusz Połynka

Opublikowano: 21 lipca 2020 13:31 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 13:31

Pewne jest, że Wisła Puławy, Lewart Lubartów, Orlęta Radzyń Podlaski oraz Podlasie Biała Podlaska rozpoczną walkę o punkty 1 sierpnia. Pierwszy wariant rozgrywek zakłada start 20 zespołów. Na początku rozgrywki będą bardzo intensywne, gdyż już w sierpniu ma odbyć się aż siedem kolejek. Oprócz weekendów gracze wyjdą na boiska we środy: 12 i 26 sierpnia. W tym roku ma odbyć się 19 kolejek. W środku tygodnia odbędzie się tylko jedna, a będzie to 11 listopada. Koniec rundy zaplanowany został na 14 i 15 listopada, zaś Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zastrzegł sobie, by zmagania zostały zakończone (mecze zaległe, przełożone).

 

Cały czas nie wiadomo, ile zespołów zagra w III lidze. Być może będzie to 20 zespołów, 21 lub 22. Dlaczego? W II lidze cały czas przed spadkiem bronią się trzy ekipy: Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Garbarnia Kraków. Może być tak, że do naszej ligi spadnie jedna ekipa, dwie lub nikt.

 

Jeśli będzie chociaż jeden spadkowicz, pod uwagę zostanie wzięty drugi wariant, który zakłada start rozgrywek również 1 sierpnia. Wtedy runda jesienna potrwa do 22 listopada, czyli o tydzień dłużej, zaś potrzebny będzie jeszcze jeden termin środowy, który został wyznaczony na 9 września.

 

"Pasy" w III lidze
Znamy mistrza IV ligi małopolskiej.
W minionym tygodniu odbyły się mecze barażowe pomiędzy drużynami z grupy wschodniej i zachodniej. W dwumeczu lepsze okazały się rezerwy Cracovii Kraków. W pierwszym starciu "Pasy" zremisowały 1:1 na wyjeździe z Unią Tarnów, zaś w niedzielę ograły 4:0 przeciwników na własnym terenie. W zespole zwycięzców wystąpił Mateusz Jarzynka, który jest wychowankiem TOP-u 54 Biała Podlaska.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.