reklama
reklama

Pomaganie to Twoje powołanie? Studiuj psychologię – nabór trwa!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pomaganie to Twoje powołanie? Studiuj psychologię – nabór trwa! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEChcesz związać swoją przyszłość z pomaganiem innym, ale nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok? Studia psychologiczne to szansa na zdobycie wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiej psychiki oraz zrozumienie emocji i zachowań drugiego człowieka. Nauczysz się, jak wspierać innych w różnych sytuacjach życiowych – od codziennych trudności po poważne kryzysy. Czytaj dalej, aby poznać bliżej ten kierunek i dowiedzieć się gdzie aktualnie jest otwarta rekrutacja!
reklama

Dlaczego warto studiować psychologię?

Psychologia to dziedzina daleko wykraczająca poza naukę o emocjach i zachowaniu. Studia psychologiczne wprowadzają w świat ludzkiej psychiki, procesów poznawczych, relacji międzyludzkich i sposobów reagowania w trudnych sytuacjach. To wiedza, która znajduje zastosowanie nie tylko podczas konsultacji w gabinecie psychologicznym.

W toku studiów zdobędziesz umiejętności pozwalające na prowadzenie rozmów z podopiecznymi, rozpoznawanie ich potrzeb, analizowanie zachowań i udzielanie wsparcia dostosowanego do danej sytuacji życiowej. Rozwiniesz przy tym kompetencje miękkie jak empatia, uważne słuchanie, skuteczna komunikacja oraz budowanie relacji opartych na zaufaniu.

reklama


Jakie specjalności są dostępne na studiach z psychologii?

Studiowanie psychologii daje wiele możliwości rozwoju – Twoja praca nie musi ograniczać się do konsultacji psychologicznych. To jak potoczy się Twoja kariera, w dużej mierze zależy od specjalności, jaką wybierzesz.

Oto kilka popularnych ścieżek dostępnych na studiach licencjackich z psychologii:

  • Psychologia biznesu – daje podstawy do pracy w działach HR czy employer brandingu. Specjalista w tym zakresie może odpowiadać za motywowanie pracowników, prowadzenie szkoleń i skuteczne negocjacje biznesowe,
  • Psychologia sądowa – łączy psychologię z prawem oraz przygotowuje do wydawania opinii potrzebnych w toku działań wymiaru sprawiedliwości,
  • Psychologia pozytywna – skupia się na budowaniu odporności psychicznej u innych, pracy nad dobrostanem i rozwojem osobistym. Przygotowuje np. do roli coacha
  • Neuropsychologia – koncentruje się na zrozumieniu związków między funkcjonowaniem mózgu a zachowaniem i procesami poznawczymi człowieka. Studenci uczą się rozpoznawać objawy uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, diagnozować zaburzenia pamięci, uwagi, mowy czy koncentracji oraz wspierać procesy rehabilitacji np. osób po udarze,
  • Psychologia reklamy – obszar psychologii skupiony na marketingu i sprzedaży, pozwala lepiej rozumieć decyzje konsumenckie i tworzyć skuteczne kampanie promocyjne.
Tak szeroki wybór sprawia, że możesz z powodzeniem realizować się m.in. w edukacji, prowadzeniu szkoleń, organizacjach pozarządowych, korporacjach lub we własnej działalności coachingowej.

reklama

Jeśli z kolei czujesz, że lepiej odnajdziesz się w pracy z dziećmi oraz młodzieżą i chcesz wspierać ich w codziennych problemach szkolnych, rozważ studiowanie pedagogiki. To dziedzina pozwalająca na prowadzenie zajęć wychowawczych i edukacyjnych w placówkach oświatowych, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, a także ośrodkach resocjalizacyjnych.

Rekrutacja na psychologię – zobacz, gdzie trwa nabór

Zastanawiasz się, gdzie możesz zapisać się na studia? Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego już prowadzi rekrutację na rok akademicki 2025/2026 – zarezerwuj swoje miejsce!

reklama

Co więcej, WSKZ oferuje studia z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia na odległość. Dzięki całodobowemu dostępowi do platformy e-learningowej uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Niezależnie od tego, czy łączysz studia z pracą, wychowujesz dzieci, czy rozwijasz własne pasje – z łatwością dostosujesz harmonogram nauki do swojego trybu życia.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo