Komfort oraz oszczędność czasu i pieniędzy
Zamontowanie wysokiej klasy czujnika umożliwi Ci automatyczne korygowanie intensywności ogrzewania i ochładzania pomieszczeń przy jednoczesnej optymalizacji intensywności pracy systemu grzewczego. Czujnik do ogrzewania podłogowego jest zintegrowany z pokojowym regulatorem, co pozwala na sprawną pracę obu urządzeń. Efektem owej pracy jest utrzymywanie komfortu cieplnego.
Zaawansowane instalacje, w których znajduje się więcej czujników pozwalają na monitorowanie temperatury posadzki. Dzięki temu, np. wstając z łóżka, możesz od razu postawić stopy na ciepłej podłodze. Czujniki ogrzewania podłogowego podłącza się do termostatu.
Czujnik ogrzewania podłogowego — gdzie warto go zamontować?
Decydując się na zakup czujnika do ogrzewania podłogowego, warto zastanowić się nad tym, gdzie zamierzamy go umieścić. Najważniejsze jest, aby urządzenie nie było narażone na nadmierną ekspozycję na słońce. Promienie słoneczne padające na czujnik będą zakłócać odczyt, co może skutkować niedogrzaniem pomieszczenia. Dodatkowo czujnik nie powinien być zasłonięty np. zasłonami lub meblami. Przesłony tego typu, również mogą stać się przyczyną błędnego odczytu, a co za tym idzie, nieprawidłowej pracy czujnika.
Rekomendacje producentów mówią, że czujnik do ogrzewania podłogowego warto zamontować około 1,5 m nad podłogą, uważając by urządzenie nie było zainstalowane w miejscu o podwyższonej wilgotności czy też przy źródle ciepła lub chłodu. Zastosowanie się do zaleceń producenta zwiększa efektywność pracy urządzenia i sprawia, że będzie ono lepiej pełnić swoją funkcję, dlatego też warto stosować się do zaleceń producenta.
Dodatkowe elementy instalacji
Na rynku znajdują się różne produkty do systemów Smart Home. Wśród nich dostępne m.in. wspomniane już czujniki do ogrzewania podłogowego. Jeżeli zależy Ci na precyzyjnym pomiarze temperatury posadzki, sięgnij po dodatkowy czujnik, który umożliwi Ci mierzenie tego parametru.
Monitorowanie temperatury posadzki podnosi efektywność utrzymywania optymalnej temperatury panującej w pomieszczeniu, ponieważ oba parametry tj, temperatura posadzki i temperatura powietrza, są ze sobą skorelowane. Czujniki tworzące system monitorowania i kontrolowania temperatury pozwalają ogrzewać i chłodzić stworzone przez siebie strefy, tak aby np. temperatura panująca w łazience nie miała wpływu na temperaturę panującą w sypialni.
Marzysz o nowoczesnym i komfortowym domu? Zatem powinieneś zdecydować się na czujnik do ogrzewania podłogowego. Warto rozważyć również dodatkowe rozwiązania, dzięki Twój dom naprawdę stanie się inteligentny.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.