Reklama

Znowu poślizg na budowie przy Słowackiego

Opublikowano:
Autor:

Znowu poślizg na budowie przy Słowackiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przesuwa się termin oddania do użytku remontowanych budynków po starym szpitalu przy ul. Słowackiego 7.

Pod koniec września wykonawca przebudowy przy ul. Słowackiego 7 wystąpił do Zarządu Powiatu o przesunięcie w czasie terminu zakończenia robót. Poślizg ma wynieść trzy tygodnie, nowy termin to 21 października. 
- To w związku z robotami dodatkowymi, których nie ujęto w kosztorysie. Czasem jest też tak, że wykonanie dodatkowych robót, pociąga za sobą konieczność wykonania kolejnych zadań. Mamy komisję oraz nasz inspektor budowlany, którzy oceniają, czy takie prace należy przeprowadzić - wyjaśnia Radosław Guz, członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego.
Prace dodatkowe to m.in. dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych stacji dializ czy oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. 
Po zakończeniu prac budowlanych, obiekt musi jeszcze przejść tzw. odbiory. Budynek oceniają m.in. straż pożarna, nadzór budowlany i sanepid. 
- Myślę, że przy optymistycznym scenariuszu pozwolenie na użytkowanie możemy uzyskać w połowie listopada - zapowiada Radosław Guz.  
 W tegorocznym budżecie powiatu lubartowskiego wydatki na inwestycję przy ul. Słowackiego 7 są oznaczone na poziomie 8,5 mln zł. Te pieniądze, podobnie jak wszystkie fundusze dotychczas wydane na to przedsięwzięcie, to środki wyłącznie z budżetu Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Samorząd wyremontuje obiekt i umieści tam PMDK i Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Lubartowie. 
Miał być gotowy dawno temu

Według pierwotnych planów inwestycja miała być zakończona we wrześniu... 2015 roku. Problemy z terminową realizacją przedsięwzięcia wynikły z tego, że pierwszy wykonawca generalny, firma Eko-Bud z Tarnowa wycofała się z terenu budowy jesienią 2015 roku. Samorządowi nie było łatwo znaleźć firmę, która podjęłaby się dokończenia rozgrzebanej budowy. Potrzeba było aż pięciu przetargów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE