Reklama

Za tydzień sesja Rady Miasta. W porządku obrad - wyjście z ZKGZL

Opublikowano:
Autor:

Za tydzień sesja Rady Miasta. W porządku obrad - wyjście z ZKGZL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Uchwała w sprawie wyjścia Lubartowa ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej to najważniejszy i budzący najwięcej emocji punkt sesji Rady Miasta zaplanowanej na 26 marca.

Miasto Lubartów występuje ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej; zobowiązuje się Burmistrza Miasta Lubartów do złożenia wypowiedzenia członkostwa Miasta w Związku w trybie i terminie przewidzianym w Statucie Związku - głosi projekt uchwały, która 26 marca trafi pod obrady Rady Miasta.

- Organizacja gospodarki śmieciowej nie jest realizowana tak, jakby oczekiwali tego mieszkańcy Lubartowa. Zgodnie z zapewnieniami dyrekcji związku z 2013 r. wszelkie uchwały Związku związane ze zmianami opłat za śmieci miały podlegać konsultacjom społecznym, tymczasem w 2015 r. bez spotkania z mieszkańcami sektora domków jednorodzinnych w Lubartowie, wprowadzona została podwyżka o 100%. W 2019 r. Zgromadzenie Związku podjęło kolejne uchwały - tym razem cena w domkach wzrasta do 18 zł od osoby, czyli o 50%, a w blokach do 13 zł, czyli o 117%. Te ostatnie opłaty także wprowadzono bez przeprowadzenia konsultacji. Wprowadzono je także wbrew stanowisku Lubartowa, którego przedstawiciele na Zgromadzeniu protestowali przeciw nieuzasadnionym podwyżkom - pisze burmistrz Krzysztof Paśnik w uzasadnieniu projektu uchwały.

Rada ma się zająć także sprzeciwem wobec zmiany w Statucie ZKGZL - w utworzonej komisji skarg i wniosków każda z gmin członkowskich ma mieć po jednym przedstawicielu. Burmistrz Paśnik w uzasadnieniu uchwały pisze, że to rozwiązanie marginalizuje Lubartów, który ma w związku prawie 50% udziałów, w komisji ma zaś mieć tyle samo przedstawicieli co inne gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE