Reklama

XII Spotkania ze Sztuką „Kolekcje 2015” w PMDK w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

XII Spotkania ze Sztuką „Kolekcje 2015” w PMDK w Lubartowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 10 listopada 2015 r. w Galerii Międzyziemie PMDK w Lubartowie otwarta została wystawa zbiorowa XII Spotkań ze Sztuką „Kolekcje 2015”. Znalazły się na niej prace znakomitych artystów, związanych z naszym regionem: Elżbiety Pęczuły, Joanny Gieleckiej, Edyty Siembab, Andrzeja Żmudy, Sławomira Bełcząckiego, Iwony Jończyk, Jolanty Babicz, Marka Kwaska, Macieja Jasińskiego, Rafała Ereta, Konrada Chwały, Edyty Weremczuk, Aleksandry Kozak-Kotowskiej i Ireneusza Wydrzyńskiego.

Wernisażowi wystawy towarzyszył mini-recital Jakuba Żytkowskiego, młodego wokalisty Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, pracującego od kilku lat pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy.

Pierwsza edycja „Kolekcji” odbyła się w 2001r. w Szkole Podstawowej w Nowodworze za sprawą pani Grażyny Bednarczyk, która zorganizowała tam pierwszą wystawę promującą lokalnych artystów. Pomysłodawczyni „Kolekcji” zaproponowała Młodzieżowemu Domowi Kultury w Lubartowie kontynuację Spotkań ze Sztuką i od tej pory odbywają się one właśnie w Galerii PMDK.

Wystawa XII Spotkań ze Sztuką „Kolekcje2015” czynna jest w godzinach pracy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie (pon.-pt. godz. 8-21) do końca bieżącego roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE