Reklama

Wystawa o Katyniu i Smoleńsku

Opublikowano:
Autor:

Wystawa o Katyniu i Smoleńsku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wystawę poświęconą rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej otwarto 10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie.

- Jako członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Kaczyńskim stałem na warcie honorowej przy trumnie prezydenta i jego małżonki w Pałacu Namiestnikowskim. Widziałem jak Polacy byli zjednoczeni, stali wiele godzin, całą noc w kolejce, żeby oddać hołd parze prezydenckiej sprowadzonej już z ziemi smoleńskiej - mówił burmistrz Janusz Bodziacki na otwarciu wystawy poświęconej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku.

Można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 10 kwietnia do 6 maja.

Na wystawie znajdują się duże fotografie obrazujące miejsce katastrofy, wrak samolotu i uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. W gablotach umieszczono książki o zbrodni katyńskiej, kopie dokumentów i fotografii z ekshumacji polskich oficerów. Jedną z gablot poświęcono zamordowanym w Katyniu oficerom związanym z Lubartowem. To Jan Stanisław Jastrzębski, Wacław Lalka, Jan Staliszewski. Dwie gabloty zajmują wydawnictwa o katastrofie smoleńskiej.

Książki, które są eksponowane na wystawie, można będzie wypożyczać po 6 maja, wcześniej istnieje możliwość ich rezerwacji elektronicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE