reklama

Wysokie lokaty Powiatu Lubartowskiego w rankingach Związku Powiatów Polskich

Opublikowano:
Autor:

Wysokie lokaty Powiatu Lubartowskiego w rankingach Związku Powiatów Polskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura3 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Energii Odnawialnej za rok 2015 i 7 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2015 rok w kategorii powiatów do 120 tys. mieszkańców, to ostateczne wyniki zakończonej rywalizacji samorządów w rankingach prowadzonych przez Związek Powiatów Polskich.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich, to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Samorządy uczestniczące w rywalizacji oceniane są przez ekspertów ZPP i klasyfikowane według kilkudziesięciu kryteriów w kilku grupach tematycznych, takich jak:

  • działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
  • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,
  • rozwój społeczeństwa informacyjnego,
  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
  • umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji,
  • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
  • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu,
  • wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej,
  • promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
  • współpraca krajowa i międzynarodowa,
  • działania promocyjne.
Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców oraz powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców a także miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Z kolei Ogólnopolski Ranking Energii Odnawialnej, prowadzony przez Związek Powiatów Polskich nieprzerwanie od 2008 roku, ocenia samorządy w zakresie promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych. Klasyfikowane są w nim projekty związane z wykorzystywaniem energii słonecznej, geotermalnej, wodnej, wiatru, otoczenia i biomasy. Oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Po weryfikacji regulaminowej są one zgłaszane do oceny eksperckiej w ramach Rankingu ZPP. Dzięki temu to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty samorządowe i lokalne są rzeczywistymi uczestnikami tego Rankingu.

Zasady prowadzenia rankingu i szczegółowa punktacja dostępne są na stronie Związku Powiatów Polskich pod adresami:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE