Reklama

Wybory do Izb Rolniczych w gm. Lubartów ODWOŁANE. "Nieprawidłowości"

Opublikowano:
Autor:

 Wybory do Izb Rolniczych w gm. Lubartów ODWOŁANE. "Nieprawidłowości" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura    Nie odbędą się planowane w dniu jutrzejszym wybory do Izb Rolniczych w gminie Lubartów. To jedyna taka sytuacja w województwie, bo gmina nie będzie miała żadnego przedstawiciela w samorządzie rolniczym.  

 
Taką decyzję podjęli członkowie Wojewódzkiej Komisji Wyborczej Lubelskiej Izby Rolniczej tłumacząc to  stwierdzeniem nieprawidłowości przy rejestracji przez Okręgową Komisję Wyborczą Nr 91 w Gminie Lubartów kandydatów na członków Rady Powiatowej LIR.
 
  - Wezwaliśmy Okręgową Komisję Wyborczą Nr 91 w Gminie Lubartów do wywieszenia obwieszczenia, że w gminie Lubartów wybory nie będą przeprowadzone. Wiele osób będzie niezadowolonych, ale uważam, że nie mogliśmy inaczej - mówi Andrzej Stasiak przewodniczący wojewódzkiej komisji wyborczej. Bardzo nam przykro - dodaje.
 
Przypomnijmy, że w wyborach do samorządu rolników w gminie Lubartów zarejestrowano czterech kandydatów. Doszło do tego w domu przewodniczącego komisji okręgowej a nie w oficjalnej siedzibie w Urzędzie Gminy Lubartów. Dwaj kandydaci złożyli wniosek o odwołanie komisji, która miała przeprowadzić  wybory obawiając się, że wybory nie będą uczciwe.
Wojewódzka Komisja Wyborcza zmieniła skład komisji w gm. Lubartów. Ta w nowym w składzie zebrała się w piątek dopuszczając do wyborów wszystkich czterech kandydatów.
 
Inne stanowisko zajęła Komisja Wojewódzka odwołując wybory. Jej decyzja oznacza, że gmina Lubartów nie będzie miała przedstawicieli w samorządzie rolniczym. To jedyna taka decyzja w woj. lubelskim.
Więcej we wtorkowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE