reklama

Wskazano najkorzystniejszą ofertę na dokumentację dla S19 Lubartów - Lublin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA/materiał prasowy

Wskazano najkorzystniejszą ofertę na dokumentację dla S19 Lubartów - Lublin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaNajkorzystniejszą ofertę na opracowanie koncepcji programowej dla 24-kilometrowego odcinka S19 od węzła Lubartów Północ do obwodnicy Lublina złożyła firma Mosty Katowice.

Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej różne warianty rozwiązań technicznych drogi ekspresowej (obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych) oraz przeprowadzone badania geologiczne w terenie, wyceniła na nieco ponad 3,8 mln zł.

Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru to jeszcze w styczniu podpisana zostanie umowa. Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj. Zgodnie z zapisami w znowelizowanym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) realizację przewidziano na lata 2020-2024.

Więcej o koncepcji programowej

Dokumentacja dla 23,8 km drogi ekspresowej S19 łączącej Lubartów z obwodnicą Lublina będzie zakładała przebudowę istniejącego obejścia Lubartowa. Zaprojektowana zostanie druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dalej droga ekspresowa S19, zgodnie z zapisami w decyzji środowiskowej, pobiegnie nowym śladem na omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe.

W przyszłości nowa droga, stanowiąca część międzynarodowego szlaku via Carpatia z północy na południe wschodnich krańców Europy, nie tylko ułatwi tranzyt ale również zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców mających swe domy w sąsiedztwie obecnej DK19. Według pomiarów ruchu przeprowadzonych w 2015 roku z DK19 pomiędzy Lubartowem i Lublinem korzysta średnio dziennie od 20 do 25 tyś. pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE