Reklama

Wójt Kopyść chce odwołać skarbnika gminy

Opublikowano:
Autor:

Wójt Kopyść chce odwołać skarbnika gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów niespodziewanie chciał w środę przeforsować odwołanie skarbnika gminy.

To było spore zaskoczenie dla radnych i sołtysów obecnych na wczorajszej sesji Rady Gminy Lubartów. 

- Proponuję wprowadzenie do porządku obrad dwóch punktów, mianowicie: odwołanie skarbnika gminy Lubartów i powołanie skarbnika gminy Lubartów - wnioskował wójt gminy Lubartów Krzysztof Kopyść na początku obrad Rady Gminy.

Skarbnik gminy Marzena Zbiciak nie była obecna na sali. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubartów Robert Piętka chciał uzasadnienia odwołania skarbnik, która stoi na straży gminnych finansów od trzynastu lat. 

- Nie chcę mówić jak bardzo ważną rzeczą w gminie są finanse i współpraca tego, który zarządza finansami, a pracownikami, wójtem i Radą Gminy - odpowiadał wójt. - Przy utracie zaufania ciężka jest dalsza współpraca.

Najpierw radni przegłosowali wprowadzenie projektów uchwał wójta do programu obrad. Potem nad odwołaniem skarbnik radni debatowali w kuluarach, na specjalnie ogłoszonej w tym celu przerwie. Po prawie godzinie przewodniczący RG Lubartów, Stanisław Borzęcki zaproponował wycofanie obu punktów z wczorajszego porządku obrad.

- Pojawiły się pewne wątpliwości, trzeba czasu, żeby pewne rzeczy omówić, przyjrzeć się niektórym sprawom - mówił. - Podejdziemy do tego zagadnienia w najbliższym czasie.

14 radnych przychyliło się do wnioskowanego odroczenia podjęcia uchwały o odwołaniu skarbnik gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE