Reklama

Wójt i sekretarz będą sądzeni w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Wójt i sekretarz będą sądzeni w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Sąd Najwyższy nie zgodził się, żeby sprawa samorządowców z Kamionki została przeniesiona z Lubartowa do innego sądu.

Z takim wnioskiem wystąpił Sad Rejonowy w Lubartowie uważając, że ze względu na dobro wymiaru sprawiedliwości proces nie powinien się toczyć w naszym powiecie, a w Sądzie Najwyższym. Decyzja zapadła w ubiegłym tygodniu. Wniosek nie został uwzględniony. To oznacza, że po zwróceniu akt sprawy do Lubartowa, w miejscowym sądzie zostanie wyznaczony jej pierwszy termin.

W lubartowski sądzie toczył się już pierwszy proces samorządowców. Przypomnijmy, że wójt i sekretarz gminy stanęli przed sądem po tym, jak była skarbniczka złożyła doniesienie do prokuratury. Twierdzi, że jesienią 2015 r. wójt miał żądać od podwładnych części przyznanych nagród. Sekretarz miał mu ją wręczyć w kwocie 700 zł, co miało być częścią przyznanej mu nagrody rocznej w wysokości 3 tys. zł. W przypadku skarbniczki miało się skończyć na wręczeniu pustej koperty. 

Proces w lubartowskim sądzie rozpoczął się wiosną 2018 r. Wyrok zapadł w lutym 2019 r. Wójt został uznany winnym przyjęcia korzyści majątkowej i skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sekretarz, któremu sąd przypisał wręczenie łapówki, otrzymał wyrok dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Obydwaj zostali też ukarani trzyletnim zakazem sprawowania funkcji. Po apelacji obrońców wyrok został uchylony. Samorządowcy nie przyznawali się do winy. Mają status oskarżonych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE