Reklama

Wójt i radni w Firleju zaprzysiężeni

Opublikowano:
Autor:

Wójt i radni w Firleju zaprzysiężeni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dawid Tarnowski jest już oficjalnie wójtem gminy Firlej. Pierwsza sesja nowej Rady Gminy odbyła się dzisiaj.

Dawid Tarnowski startujący z listy KWW Razem w Gminie Firlej został wybrany na wójta już w pierwszej turze, 21 października. Pokonał dotychczasowego włodarza Sławomira Cieszko, zdobywając 1662 głosy (54,74%). Na poprzedniego wójta zagłosowało 858 osób (28,26%).

Pierwszą sesję nowej kadencji wyznaczono na 20 listopada. Prowadzenie obrad rozpoczął najstarszy wiekiem radny, Roman Zdunek. Przyjął on ślubowanie od nowego wójta Dawida Tarnowskiego i nowych radnych.

Na sesji wybrano przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących. Przewodniczącym Rady Gminy został Radosław Janczara, który został radnym z listy KWW Razem w Gminie Firlej, zdobywając najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów ubiegających się o mandat radnego (162). Wiceprzewodniczącymi zostali Józef Kozioł (startował z listy KWW Razem w Gminie Firlej) i Stanisław Popkiewicz (startował z listy KW PSL). Ustalono wynagrodzenie wójta w kwocie 9380 zł (brutto), w tym wynagrodzenie zasadnicze - 4700 zł, dodatek funkcyjny - 1900 zł, stażowy - 470 zł i specjalny - 2310 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE