Reklama

Wojewoda odwołał wszystkie imprezy artystyczne

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda odwołał wszystkie imprezy artystyczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Nie tylko imprezy masowe, ale wszystkie wydarzenia kulturalne na terenie województwa lubelskiego zostały zawieszone do odwołania. Kontrolerzy od wojewody sprawdzą stan przygotowania na epidemię starostw powiatowych. Służby pomogą też osobom potrzebującym, które zostaną objęte kwarantanną.

Żadnych imprez

"Zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki" - poinformował na popołudniowej konferencji prasowej Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Oprócz tego wojewoda potwierdził zamknięcie żłobków i klubów dziecięcych. "Polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków" - zakomunikował wojewoda.

Zarządzenie wejdzie w życie w czwartek, 12 marca. Zakaz organizacji imprez zarządzony przez wojewodę to uzupełnienie decyzji Rządu RP, który zarządził odwołanie imprez masowych (których liczba uczestników wynosi powyżej 1 tys.) - postanowienie Lecha Sprawki dotyczy wszystkich imprez, bez względu na liczbę uczestników.
 
Skontrolują starostwaUrząd Wojewódzki utworzył także zespoły kontrolujące, w skład których będzie wchodził policjant z danej komendy powiatowej policji, przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz przedstawiciel inspektoratu sanitarnego. Zadaniem tych zespołów będzie przeprowadzenie kontroli we wszystkich starostwach powiatowych w województwie lubelskim. Kontrolerzy będą sprawdzać, czy starostwa są przygotowane na utworzenie miejsc zbiorowej kwarantanny dla pacjentów, u których wystąpi podejrzenie zarażenia koronawirusem, a także to, czy w starostwach są opracowane procedury na wypadek wystąpienia epidemii.

- Szczególnie w powiatach przygranicznych - zaznaczył Lech Sprawka podczas konferencji.

 

Pomogą samotnym w kwarantannie

Oprócz tego lokalnym samorządom nakazano współpracę z policją w celu zabezpieczenia potrzeb osób, które zostaną objęte kwarantanną, a nie będą one miały kogo poprosić o pomoc.

- Służby będą pomagać w zabezpieczeniu np. robienia zakupów. Gminy przekażą telefony do komend powiatowych policji do osób z samorządów, które kupią i dostarczą produkty do mieszkań osób potrzebujących - oznajmił wojewoda.

W całym kraju objętych kwarantanną jest obecnie około 1050 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE