Reklama

Wnioski o usunięcie azbestu tyko do końca roku

Opublikowano:
Autor:

Wnioski o usunięcie azbestu tyko do końca roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tylko do końca roku można się starać o sfinansowanie usunięcia z dachu azbestu. Najuboższym rodzinom Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej finansuje dodatkowo zakup nowej blachy.

Na usuwanie szkodliwego azbestu związek ma 500 tysięcy złotych ze środków szwajcarskich. Wnioski o zdjęcie i zabranie takich pokryć dachowych mogą składać mieszkańcy gmin należących z ZKGZL (Sernik, Lubartowa, gminy Lubartów, Ostrowa Lub., Ostrówka) w biurze związku albo w swoich urzędach gmin.

Związek pokryje też wymianę pokryć dachowych na blaszane, ale tylko dla rodzin najuboższych. Wnioski o wymianę pokryć dachowych można składać od 19 października do 19 listopada w biurze związku. Pod uwagę będzie brane kryterium dochodowe - do 514 zł na osobę miesięcznie w przypadku gospodarstw wieloosobowych lub 634 zł w przypadku osób samotnych. Nie znaczy to, że jeśli ktoś osiąga większy dochód, nie może skorzystać z wymiany pokrycia.  Będzie brane pod uwagę także wielodzietność, zdarzenia losowe, zły stan techniczny dachów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE