Reklama

Wniosek o referendum w sprawie odwołania Rady Miasta złożony

Opublikowano:
Autor:

Wniosek o referendum w sprawie odwołania Rady Miasta złożony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Lubartów: 30 osób podpisało się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Rady Miasta.

Pomysł referendum w sprawie odwołania Rady Miasta pojawił się po tym, jak grupa szesnastu radnych złożyła projekt uchwały dotyczący zmian wysokości diet radnych.
"W związku z działaniami Rady Miasta Lubartów podwyższającej sobie diety w sposób rażąco wysoki występujemy z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie: odwołania Rady Miasta Lubartów przed upływem kadencji. Podstawą złożenia wniosku jest ponadto fakt niedotrzymywania obietnic wyborczych przez większość radnych już na samym początku kadencji" - piszą inicjatorzy referendum.

"(...) Większość deklaracji wyborczych opierała się na trosce o budżety domowe mieszkańców – obniżkach cen wywozu śmieci. Tymczasem, zamiast wypełniać przedwyborcze zobowiązania (np. podczas sesji sierpniowej radni mogli obniżyć opłaty za ścieki) większość radnych postanowiła podwyższyć sobie diety. (...) W trakcie kampanii ani jeden z przyszłych rajców nie informował, że zamiast obniżyć opłaty przedłoży, jako pierwszy, projekt uchwały o podwyżce diet. Między innymi z tego powodu mieszkańcy Lubartowa poczuli się oszukani. Ponieważ wyborcy mają prawo do zrewidowania swojego wyboru i weryfikacji składu rady, zdaniem inicjatorów, najlepszą formą uzyskania przez Radę Miasta swoistego "wotum zaufania" lub "wotum nieufności" będzie przeprowadzenie referendum lokalnego." - piszą inicjatorzy wniosku.  Bezpośrednio po złożeniu projektu uchwały w sprawie wysokości diet pomysł referendum wyszedł od fundacji MOL. Poparł go przewodniczący Rady Miasta Jacek Tomasiak.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE