Reklama

Witryna Teatralna w PMDK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KASIA

Witryna Teatralna w PMDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na XVI Witrynę Teatralną. Młodzieżowe teatry można będzie oglądać w niedzielę 29 listopada od godziny 16.00. Przegląd odbędzie się w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Chopina 6 w Lubartowie.

Wystąpią:

  • Teatr Panopticum z MDK "Pod Akacją" w Lublinie, "
  • Teatr "Pierwsze kroki" z ZS nr 5 w Lublinie,
  • pan Jacek Brzeziński z Teatru Provisorium z Lublina,
  • Teatr Trupa i Teatr Ruchu "Motus" z PMDK w Lubartowie oraz wychowankowie  pracowni teatralnej, muzycznej, tanecznej i plastycznej PMDK.
"Witryna Teatralna" to niekonkursowy przegląd teatrów młodzieżowych, do udziału w którym PMDK w Lubartowie zaprasza teatry młodzieżowe z terenu województwa lubelskiego.  Na"Witrynie" prezentowały się do tej pory teatry lubelskie (teatr Panopticum z MDK "Pod Akacją" , teatr tańca "Scena Es", "Fatum"  i teatr "Nowy Niebieski"z DK SM "Czechów", Teatr Satyry "Zielona Mrówa" z Bursy Szkół Artystycznych, "Teatromania"  z Bursy Szkolnej nr 5) oraz z regionu (Teatr "Gdańska 4" z MDK w Puławach, grupa teatralna DK w Kocku, Grupa Teatralna II LO w Lubartowie, Teatr Przecinek z Ostrowa Lubelskiego) oraz przedstawiciele naszej placówki (Teatr Trupa, Postrze-lenie, Grupa "No"). 

Jest to największa impreza o profilu teatralnym w Lubartowie, na widowni zasiada zwykle ok. 150 - 200 osób. Najważniejsze cele tej imprezy to edukacja teatralna wychowanków PMDK, stworzenie im warunków integracji z młodymi artystami z innych ośrodków oraz stworzenie możliwości zapoznania się z dorobkiem  teatrów młodzieżowych mieszkańcom miasta i powiatu lubartowskiego.

Gościem specjalnym tegorocznej "Witryny Teatralnej" będzie pan JACEK BRZEZIŃSKI z Teatru Provisorium z Lublina, założonego w Lublinie 1972 r. teatru studenckiego, funkcjonującego do dziś w Centrum Kultury w Lublinie. Teatr Provisorium to zdobywcy najważniejszych nagród teatralnych na festiwalach nie tylko w Polsce, ale i na świecie, m.in. w Edynburgu (dwukrotnie zostali uhonorowani nagrodą Fringe First), w Rijece i Sarajewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE