Reklama

Warto uczyć się za granicą!

Opublikowano:
Autor:

Warto uczyć się za granicą! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 16 grudnia, w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, odbyło się spotkanie z Anną Pawluk, które miało na celu pokazanie, że pomimo młodego wieku można wiele osiągnąć. 

Wielu z nas na pewno kojarzy Anię, ponieważ pochodzi ona z Lubartowa. Bardzo często udzielała się w życiu szkoły oraz miasta. Jest absolwentką Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Już tam solidnie i ciężko pracowała. Dużo się uczyła, brała udział w wielu konkursach i olimpiadach, których stała się laureatką. Z niesamowitymi wynikami ukończyła gimnazjum, uzyskując tym bardzo wysoką liczbę punktów, mających duże znaczenie przy wyborze kolejnej szkoły.

Wybrała naukę w I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. Tam, poznając nowych ludzi, uzyskała szansę w rozwijaniu siebie i swoich zainteresowań. Nowe miasto to również nowe możliwości. Takie też trafiły się i Ani. Aktualnie jest jednym z kilkuset uczniów Ellesmere College w Anglii. W Lublinie ukończyła pierwszą klasę liceum z rozszerzeniem matematyki, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii.

Choć przyznaje, że początki nigdy nie były łatwe ,starała się jak najszybciej zaklimatyzować w nowym miejscu. Mimo, że była bardzo daleko od domu, ciągle powtarzała sobie, że nie jest jedyną osobą, która tęskni za rodziną i przyjaciółmi. Najbardziej obawiała się komunikowania w języku angielskim, którego tak naprawdę nauczyła się dopiero tam. Pokazała tym samym, że człowiek uczy się całe życie i na nic nie jest za późno. Nawet na nadrobienie nauki języka obcego z lat dziecięcych. Na pewno każdy wie, że Wielka Brytania to jedno z tych miejsc na ziemi, gdzie mieszka wielu ludzi różnych narodowości. Wiąże się z tym obecność wielu kultur i obyczajów, które Ania ma możliwość poznawać każdego dnia. Jest to olbrzymia przyjemność mieć na co dzień do czynienia z sytuacjami, o których większość z nas ma możliwość dowiedzenia się tylko z podręcznika bądź Internetu.

Wszyscy jej bliscy, choć są z niej niesamowicie dumni wiedzą, że to nie koniec, ale początek sukcesów Anny. Jest bardzo kreatywną i ambitną osobą. Dodatkowo to żywy przykład dla rówieśników, potwierdzający słowa „chcieć to móc”. Wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, co do tego, czy na pewno praca czyni mistrzem, radzimy porozmawiać z Anią, która zmotywuje do dalszego działania. Nie zapominajmy również, że w dzisiejszych czasach, już od najmłodszych lat trzeba pracować na swoją przyszłość. Nawet, jeśli w miejscu zamieszkania nie ma zbyt dużych perspektyw dla rozwoju intelektualnego, warto zaryzykować i poszerzać swe horyzonty. Ani zaś życzymy dalszych sukcesów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE