Reklama

Warsztaty z zakresu prawa w II LO

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty z zakresu prawa w II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 8 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z klasy III g - o profilu europejsko-prawnym - uczestniczyli w warsztatach z zakresu prawa.

Zajęcia, prowadzone przez studentki IV roku Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zostały zrealizowane w ramach projektu „Street law” i miały charakter działań praktycznych. Ideą programu „Street law”, którego początki sięgają do roku 1972, jest zapoznanie jego uczestników z podstawowym zakresem praw i obowiązków obywatelskich oraz dostarczenie wiedzy niezbędnej do konfrontacji z problemami prawnymi obecnymi w życiu codziennym. Młodzież z II LO debatowała zatem nad prawnymi kazusami, analizowała przypadki znane z codziennych sytuacji, np. wystawianie mandatów, przeszukania, legitymowanie przez policję oraz rozstrzygała rozwiązanie w świetle obowiązujących przepisów prawnych.

         Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w tak ciekawie poprowadzone zajęcia i z pewnością zyskali większą świadomość prawną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE