Reklama

Warsztaty „Projekt AWF BP” dla uczniów ZS nr 2 w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty „Projekt AWF BP” dla uczniów ZS nr 2 w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W poniedziałek 10 grudnia w szkole przy ul. Chopina królował sport i zdrowy styl życia. Uczniowie szkoły mieli okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną z uprawiania różnych form ruchu „w realu”, jeśli ktoś „odłączy się” od gier komputerowych oraz dowiedzieli się jak dbać o swój kręgosłup.

Wszystko to za sprawa współpracy, jaka szkoła nawiązała z AWF w Białej Podlaskiej. Szkoła gościła nauczycieli akademickich i studentów, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty dla młodzieży. Tematem warsztatów „Odłącz się i zagraj z nami” było pokazanie przewagi uprawiania gier zespołowych na sali gimnastycznej nad grami komputerowymi. Dr Marcin Śliwa przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia z p. siatkowej, podczas których młodzież musiała nie tylko wykazać się sprawnością fizyczna, ale także „uruchomić” szare komórki. Drugie warsztaty- „Zadbaj no swój kręgosłup” miały za zadanie pokazać młodym ludziom, jak wykonywać codzienne czynności życiowe, aby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa. Dr Agnieszka Kędra w bardzo ciekawy sposób opowiadała młodzieży, jak przy dzisiejszym- głównie siedzącym trybie życia zadbać o jeden z najważniejszych elementów naszego układu kostno- stawowego. Szkolnym koordynatorem akcji jest nauczyciel wf pani Beata Sajda.

                -Był to pierwszy etap projektu. Po nowym roku odbędzie się jego drugi etap, który będzie  realizowany na uczelni, w Białej Podlaskiej. Spora grupa naszej młodzieży była żywo zainteresowana tematyką zajęć, nie ukrywając, że myślą o studiach na AWF.- Podsumował I etap projektu wicedyrektor ZS nr 2 w Lubartowie i osoba odpowiedzialna za realizacje współpracy, pan Zbigniew Sajda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE