Reklama

W "trójce" może być sąd

Opublikowano:
Autor:

W "trójce" może być sąd - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Trwają rozmowy między dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3 a Sądem Okręgowym w Lublinie w sprawie przeniesienia do szkoły części Sądu Rejonowego w Lubartowie. Według dyrektora Mariana Bobera nie wpłynie to na organizację zajęć w szkole.

O planowanym remoncie sądu pisaliśmy już w kwietniu. Ma się rozpocząć w 2019 r. i potrwać około dwóch lat. Przez ten czas budynek lubartowskiego sądu będzie nieczynny. Trzeba znaleźć miejsce dla 53 pracowników sądu, pomieszczenia na archiwum, pięć sal rozpraw o powierzchni 30 - 35 mkw.

Sąd mógłby znaleźć tymczasowe lokum w Szkole Podstawowej nr 3. To jednak budzi niepokój rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. W czwartek 6 września grupa osób przyszła na sesję Rady Miasta. W ich imieniu głos zabrał Waldemar Gąsior.

- Jeżeli prawdą jest, że w SP 3 ma być Sąd Rejonowy, to czy Rada Miasta udzieliła zgody burmistrzowi, żeby upoważnił dyrektora do zawarcia takiej umowy? - pytał.
- Jesteśmy w stanie te pomieszczenia wynająć, jeśli będzie się to finansowo opłacało - mówił dyrektor Marian Bober. Jeśli taka umowa zostanie podpisana, z pewnością sąd nie wprowadzi się do budynku SP 3 w bieżącym roku szkolnym.
 
Więcej we wtorkowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE