Reklama

W sierpniu otworzą pływalnię w Wólce Rokickiej (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

W sierpniu otworzą pływalnię w Wólce Rokickiej (zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w sierpniu odbędzie się otwarcie pływalni krytej "Orka" w Wólce Rokickiej. Obiekt kosztował 12,3 milionów złotych.

Już w środę 8 sierpnia zostanie otwarta pływalnia kryta "Orka" w Wólce Rokickiej. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 12:00. Dwie godziny później będzie już można korzystać z pływalni.

- Jestem bardzo zadowolony, że tak ważna inwestycja dla mieszkańców Gminy Lubartów została szczęśliwie zakończona. Wiem, jak wielu mieszkańców czeka na nasz gminny basen. Mam nadzieję, że obiekt w Wólce Rokickiej będzie przyciągał liczne grono miłośników pływania i czynnego spędzania wolnego czasu. Oddajemy do użytkowania ogromną inwestycję, jak na gminę wiejską. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia marzeń, zwłaszcza dzieci i młodzieży, związanych z budową basenu. Przez pięć pierwszych dni funkcjonowania będą obowiązywały promocyjne ceny, czyli złotówka za godzinę korzystania z pływalni - mówi Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść.

Ten nowoczesny obiekt powstał kosztem 12,3 milionów złotych. Z tej kwoty 9 milionów złotych pochodzi z samorządu miasta Lublin. Jest to rekompensata za dalsze korzystanie z wysypiska śmieci w Rokitnie. Pozostałe środki do inwestycji dołoży Gmina Lubartów. Wykonawcą pływalni krytej "Orka" w Wólce Rokickiej jest firma Skanska.

W skład basenu w Wólce Rokickiej będą wchodziły m.in. następujące elementy: niecka basenowa – cztery tory każdy o szerokości 2 metry i długości 24 metry (w najpłytszym miejscu 1,2 metra głębokości, w najgłębszym miejscu 1,8 metra); brodzik dla dzieci; basen rekreacyjny; wewnętrzna zjeżdżalnia długości 12 metrów; dwie sauny (sucha i mokra); wanna z hydromasażem. Łączna powierzchnia basenu to ok. 1400 mkw.

Bilety wstępu za 60 minut możliwości korzystania z atrakcji oferowanych przez pływalnię krytą w Wólce Rokickiej będą wynosiły: 9 złotych dla dorosłych i 6 złotych dla dzieci. Za dziesięciominutowy pobyt w saunie trzeba będzie zapłacić 3 zł. Istnieje też możliwość wykupienia karnetów, umożliwiających korzystanie z atrakcji "Orki" w większym wymiarze czasowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE