Reklama

W Polsce zdiagnozowano już 150 chorych z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

W Polsce zdiagnozowano już 150 chorych z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wyraźnie wzrosła liczba osób w Polsce, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W poniedziałek poinformowano o kolejnych 25 przypadkach.

Żaden z potwierdzonych chorych nie jest z województwa lubelskiego. Największy przyrost liczby chorych odnotowano na Dolnym Śląsku.
"Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym" - informuje komunikat Ministerstwa Zdrowia. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w naszym kraju wyniosła 150. Trzy osoby zmarły: oprócz 66-latka hospitalizowanego w Lublinie zmarłego w sobotę, także 57-latka hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu (w czwartek) oraz 73-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu we Wrocławiu (w piątek). W kwarantannie przebywa w całym kraju obecnie około 8 tys. osób.

- Mamy 19 laboratoriów diagnozujących obecność koronawirusa. W tej chwili rozdysponowaliśmy ponad 40 tys. testów. Wykonaliśmy ich ok. 7-8 tys. Efektów poważnych decyzji, które podjęliśmy w ostatnich dniach, będziemy mogli oczekiwać za 7-10 dni - powiedział na poniedizałkowej konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
Aktualnie na terenie województwa lubelskiego wykryto 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Według danych ze strony internetowej www.gov.pl, odnotowano już jeden przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie lubartowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE