Reklama

W piątek sesja Rady Miasta

Opublikowano:
Autor:

W piątek sesja Rady Miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura O tym, czy Lubartów ma pozostać w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej radni będą dyskutowali 18 września. Początek sesji o godzinie 16.

Radni zajmą się uchwałami m.in. w sprawie założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Lubartów opracowanie na lata 2015 2030 , planu gospodarki niskoemisyjnej, wystąpienia miasta z ZKGZL, udzielenia pomocy finansowej ZKGZL na budowę sortowni w kwocie 2 milionów złotych, utworzenia Rady Seniorów, opinii o kandydatach na ławników, nadania nazwy ulicy nowoprojektowanej.

Najwięcej emocji wzbudzi zapewne projekt uchwały o wystąpieniu miasta z ZKGZL. Złożyli go radni z klubu Wspólny Lubartów. Chcą oni, żeby miasto opuściło związek, bo uważają, że członkostwo jest dla Lubartowa nieopłacalne, a sortownię śmieci można wspierać finansowo także nie będąc w związku. Władze miasta uważają, że wystąpienie oznaczałoby utratę pieniędzy z funduszy szwajcarskich i utratę wiarygodności. Związek rozpadłby się, a sortowni nigdy by nie wybudowano.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE