Reklama

W Muzeum Zamoyskich wystawiają w ogrodzie

Opublikowano:
Autor:

W Muzeum Zamoyskich wystawiają w ogrodzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W galerii „Z ogrodu” jest czynna wystawa fotograficzna „Pawim okiem”.

 Składają się na nią najlepsze i najciekawsze prace zgłoszone do tegorocznego konkursu, organizowanego przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Jego tematem była fauna i flora, występująca na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Być może zainspirują one turystów do baczniejszego obserwowania otaczającej nas przyrody. Wstęp na wystawę jest wolny.

Zmiany w ogrodzie

 Rozpoczęły się nasadzenia bylin na części rabat znajdujących się w parku kozłowieckim. W tej nowej aranżacji ogrodu francuskiego rośliny dobrano tak, aby kwiatowe kobierce cieszyły oczy zwiedzających nasze Muzeum od wiosny do późnej jesieni. Krzewom lawendy, które już się u nas zadomowiły, przybędzie towarzystwo dzwonków, jasieńca, wielosiłów, przetaczników i kupidynków. Będą ozdobne osty, smagliczki i wiesiołki, a pierwsze rozkwitną tu kamasje i żonkile.

Zmienią się także nasadzenia na dziedzińcu. Jesienią na rabatkach zostaną posadzone bratki. „Przezimują” na grządkach po to, by zaprezentować się w pełnej krasie już w kwietniu przyszłego roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE