Reklama

Utarczki na spotkaniu z marszałkiem Karczewskim

Opublikowano:
Autor:

Utarczki na spotkaniu z marszałkiem Karczewskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Spotkanie z marszałkiem senatu Stanisławem Karczewskim odbywało się 10 czerwca w sali kinowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Przyszło na nie ponad 100 osób. Tylne rzędy, jak się potem okazało, zajęli przeciwnicy obecnej władzy.

Uczestnicy spotkania pytali m.in. o rewaloryzację emerytur, głośne ostatnio pożary składowisk odpadów, repolonizację mediów.

Jedna z uczestniczek spotkania skarżyła się na lubartowski szpital.

- Jestem matką niepełnosprawnego dziecka. Odmówiono mu pomocy w lubartowskim szpitalu, kiedy upadło i miało rozciętą wargę. Dyrektor powiedział, że powodem jest brak chirurga dziecięcego - mówiła.

- Nie rozumiem tego dyrektora. Gdyby z taką sprawą pacjent przyszedł do mnie jako chirurga, załatwiłbym sprawę od ręki - odpowiadał marszałek, z zawodu chirurg.

- Jaki jest obecnie status Macierewicza, tego szkodnika? - wtedy znaczna część zgromadzonych zareagowała oburzeniem, próbując uciszyć pytającego. Grupa kilku osób w tylnych rzędach zaczęła rozwijać napisy: "Warto być przyzwoitym". Inne hasło to cytat z wypowiedzi Jana Pawła II: "Jeśli rządzący nie szanują praw człowieka, to ich władza jest bezprawna". Jedna z uczestniczek wyjęła także zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z napisem: "Jarosław opanuj się". Były to m.in. osoby, które w ubiegłym roku brały udział w pikiecie przed lubartowskim sądem. Niektórzy z uczestników wdali się w spór z nimi, próbowali nawet zabrać im hasła.

- Niech państwo sobie te hasła trzymają, nic takiego w nich nie ma, rzeczywiście warto być przyzwoitym. Ja uważam, że jestem przyzwoity i pani też jest przyzwoita - mówił Stanisław Karczewski.

 

Więcej we wtorkowej Wspólnocie Lubartowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE