Reklama

Uczniowie ZS2 w Kopenhadze

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie ZS2 w Kopenhadze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Stolica Danii, Kopenhaga, była miejscem kolejnej mobilności młodzieży i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie w ramach projektu Erasmus Plus pt. EUREKA. 

W wydarzeniu tym, trwającym od 4 do 10 marca, szkołę reprezentowali następujący uczniowie klas pierwszych: Izabela Misztal, Wiktoria Falkowicz, Alicja Mazuś, Magdalena Majewska, Kornelia Kwaśna i Kacper Liżewski.

Dzięki gościnie w domach duńskich rówieśników nasza młodzież miała niebywałą okazję poznać sposób życia i zwyczaje Duńczyków, z kolei w trakcie zajęć projektowych nawiązywała przyjaźnie z młodzieżą z pozostałych szkół partnerskich, czyli z Niemiec i Włoch. Program projektu był bardzo napięty: przygotowanie prezentacji na temat rynku pracy w poszczególnych krajach, praca nad wspólnym wynalazkiem oraz opracowanie strategii marketingowej. Młodzież spędziła również jedno przedpołudnie w agencji reklamowej Marketsquare, słuchając wykładu na temat pracy w reklamie i poznając kolejne etapy przygotowania reklamy kilku produktów przeznaczonych na rynek duński, szwedzki i norweski. Poza tym rozmawiali z bardzo młodym założycielem firmy produkującej i sprzedającej kawę Kalles Kaffe o początkach jego działalności, rozwoju biznesu i ogromie pracy, jaką trzeba włożyć, aby odnieść sukces na skalę europejską.

W czasie wolnym od zajęć projektowych mieli okazję podziwiać architekturę Kopenhagi, zarówno tę na Starym Mieście, jak i tę współczesną, zaprojektowaną przez światowej sławy duńskiego architekta Bjarke Ingelsa. Zwiedzali Zamek Królewski i karmiliśmy konie w królewskiej stajni, płynęli łodzią po zamarzniętym kanale, podziwiali duński desing w Danish Design Musem i umacniali przyjaźnie zawarte w Kopenhadze z nadzieją, że zobaczą się w tym samym składzie w Polsce, w Lubartowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE