Reklama

Uczniowie z II LO na Dniu Historyka

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z II LO na Dniu Historyka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie wzięła udział w XI Dniu Historyka, który został zorganizowany na UMCS-ie w Lublinie.

Pracownicy naukowi UMCS-u oraz studenci zrzeszeni w Naukowych Kołach Historyków, Amatorów Antyku oraz Archiwistów 21 lutego zorganizowali na swojej uczelni XI Dzień Historyka, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Słowianie, my lubim sielanki - czas wolny Polaków”. Kolejna edycja tego popularnego wśród humanistów wydarzenia oferowała uczniom szkół średnich wykłady plenarne oraz warsztaty, które przybliżyły słuchaczom codzienne życie Polaków od średniowiecza po wiek XX.

 

Uczniowie klasy II b z II LO w Lubartowie uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach, które były poświęcone średniowiecznym turniejom rycerskim. Następnie wysłuchali wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni, którzy omówili sposoby spędzania wolnego czasu przez Polaków żyjących w różnych epokach historycznych i należących do różnych stanów społecznych. Ponadto wykładowcy i studenci przybliżyli licealistom specyfikę studiów historycznych i funkcjonowanie samej uczelni.

 

Wizyta na UMCS-ie zakończyła się zwiedzeniem budynku i spacerem po miasteczku akademickim pod opieką organizatora wyjazdu, historyka i wychowawcy, pana Adama Sabata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE