Reklama

Uczniowie II LO zwiedzali PGK w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie II LO zwiedzali PGK w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 30 października uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w  Lubartowie z klas I c oraz II g odwiedzili Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, czyli tzw. oczyszczalnię ścieków.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Następnie prezes zarządu PGK Tomasz Marzęda wraz z kierownikiem Andrzejem Pawlukiem oraz Rafałem Bieńkiem oprowadzili młodzież po obiekcie oraz przedstawili krótką historię jego budowy. Uczniowie dowiedzieli się, iż oczyszczania powstała w roku 1996, a jej eksploatacja nastąpiła już rok później. W 2016 roku prezes zarządu sp. z o.o. podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Rozbudowa i przebudowa - modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w Lubartowie", w ramach którego zainstalowano wiele nowych urządzeń, np. kratę mechaniczną. Podczas zwiedzania oczyszczalni licealiści przede wszystkim poznali różnego rodzaju urządzenia, które biorą udział w oczyszczaniu.

         Mimo iż wizycie w oczyszczalni ścieków nie zawsze towarzyszył przyjemny zapach, to spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe. Gdy zwiedzanie dobiegło końca, na uczniów czekał jeszcze krótki test wiadomości, podsumowujący tę lekcję i miłe nagrody za poprawne odpowiedzi.

 

         Dziękujemy organizatorom i opiekunom - Katarzynie Płaszczewskiej,  Małgorzacie Milanowskiej-Jednous oraz Adamowi Małeckiemu - za tę bardzo ciekawą lekcję!

 

Oliwia Filipiuk, kl. Ic

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE