Reklama

Uczniowie II LO z prezentami w schronisku dla psów

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie II LO z prezentami w  schronisku dla psów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura O tym, że młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie ma wielkie serca i z zaangażowaniem włącza się do różnych działań charytatywnych oraz wolontariackich przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Tym razem uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią i przyjaciółmi postanowili wesprzeć schronisko dla psów, które działa w Nowodworze pod Lubartowem.

Pod koniec listopada uczniowie II LO pojawili się w schronisku, by przekazać wcześniej zakupione prezenty - karmy, przysmaki i obroże oraz wyprowadzić na spacer bezdomne psiaki. Oczekiwanie na wydanie psów wywołało w nas ogromne emocje, poruszenie i żal, że zwierząt w schronisku jest tak wiele i nie wszystkie będą mogły tego dnia wyjść ze swojego boksu. Pierwsze chwile po przydzieleniu psów - to przede wszystkim radość w ich oczach, przytulanie, głaskanie i karmienie przysmakami... Długo wyczekiwany spacer był nie tylko szczęściem dla podopiecznych schroniska, ale i satysfakcją dla nas, bo mogliśmy pomóc, a psiaki po tygodniu opuściły boks i czuły obecność życzliwego człowieka. A potem... smutek, bo spacer się kończy i trzeba się rozstać... Widok pełnych wdzięczności oczu psów i ich merdających ogonów na długo zostaną w naszej pamięci. Bo jak mówi znane przysłowie – „pies to najlepszy przyjaciel człowieka, do którego nic nie musisz mówić, a i tak doskonale Cię rozumie...”.

Nasza wizyta w schronisku na pewno nie była ostatnia, a do wspierania tej instytucji – szczególnie przed zbliżającą się zimą – zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt. Mamy nadzieję, że zawita tam jeszcze niejeden św. Mikołaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE