Reklama

Uczennica II LO w programie Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Opublikowano:
Autor:

Uczennica II LO w programie Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Anna Humeniuk, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, została przyjęta do szczegółowo wyselekcjonowanego grona uczestników programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2015/2016.

Program KFnrD skupia wybitnie uzdolnione osoby z całej Polski – między innymi młodych naukowców, muzyków, poetów, pisarzy, plastyków. Uczniowie zakwalifikowani do programu mają szansę uczestniczyć przez cały rok w bezpłatnych warsztatach badawczych, obozach naukowych, seminariach humanistycznych, wystawach, projektach wielodyscyplinarnych, koncertach i spotkaniach ze specjalistami w różnych dziedzinach. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci działa szczególnie – daje uczniom dużo swobody w wyborze tempa pracy i tematów, którymi chcą się zajmować, stawia pytania bez gotowej odpowiedzi, pokazuje, jak w rzeczywistości wygląda praca badawcza i proces twórczy.

W roku szkolnym 2015/2016 przyjęto do programu 542 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw. Rekrutacja to drobiazgowa analiza zgłoszeń wybitnie zdolnych osób. Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są przez całe lato rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psychologowie.

Wielkim sukcesem jest fakt, że w gronie uczestników programu KFnrD znalazła się Anna Humeniuk. Wybór uczennicy II LO w Lubartowie przez komisję kwalifikacyjną nie powinien jednak dziwić. Ania to wielokrotna stypendystka – otrzymywała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2014/2015, Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, również w bieżącym roku szkolnym została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Podczas nauki w II LO osiągała sukcesy w wielu konkursach, między innymi otrzymała nagrodę w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”, nagrodę w XVI Powiatowym Konkursie Plastyczno - Literackim "Opowieści Wigilijne", I nagrodę w dziedzinie poezji w Konkursie Literackim "Kajet", zwyciężyła w Ogólnopolskim konkursie wiedzy o życiu i twórczości El Greco, była finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych "Sowa Matematyczna", w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,11, brała udział w wieczorkach poetyckich, ponadto może pochwalić się ciekawym dorobkiem literackim.

Zajęcia dla uczestników Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci rozpoczynają się już wkrótce. W listopadzie Ania Humeniuk wybiera się na Spotkania Humanistyczne do Krakowa. Kolejne obozy naukowe, warsztaty, seminaria i projekty służące rozwojowi talentów będą trwały do końca lata. Przez program pomocy wybitnie zdolnym KFnrD przeszło już wielu młodych utalentowanych Polaków. Dziś to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci. Mamy nadzieję, że podobny sukces osiągnie uczennica II LO w Lubartowie.

AO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE