Reklama

Uczennica II LO laureatką Olimpiady Solidarności na etapie wojewódzkim

Opublikowano:
Autor:

Uczennica II LO laureatką Olimpiady Solidarności na etapie wojewódzkim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wiktoria Pacek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Firleja w Lubartowie, została laureatką wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpiada Solidarności", uzyskując najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników.

Konkurs "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" składa się z trzech etapów. W tym roku do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 808 uczniów, z ponad 400 szkół z całej Polski. 15 marca podczas etapu wojewódzkiego w Lublinie w rywalizacji uczestniczyło 34 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego.

Najwyższy wynik i I miejsce w województwie uzyskała Wiktoria Pacek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im Piotra Firleja w Lubartowie, pracująca pod opieką Adama Sabata. Drugie miejsce zajęła reprezentantka III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, a trzecie uczeń z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Ta trójka tworzy drużynę, reprezentującą nasze województwo w finale ogólnopolskim. Opiekunem drużyny lubelskiej został nauczyciel II LO Adam Sabat. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez LSCDN, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego.

Dodatkową atrakcją dla drużyn wojewódzkich będzie kilkudniowa, ufundowana przez organizatorów, wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią "Solidarności", w tym bardzo nowoczesnego i atrakcyjnego Europejskiego Centrum Solidarności. Zwieńczeniem rywalizacji będzie uroczysty finał, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Katowicach.

Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na koncert, na którym wystąpi między innymi Fisz Emade, ambasador V edycji konkursu. Na laureatów, którzy wykażą się największą wiedzą z najnowszej historii Polski i przygotują najlepsze filmy, czekają atrakcyjne nagrody: indeksy na Uniwersytet Warszawski, Jagielloński oraz Gdański, stypendia naukowe oraz bony na publikacje IPN.

Laureatom i ich nauczycielom – opiekunom serdecznie gratulujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE