Reklama

Uczeń ZS nr 2 w Lubartowie w reprezentacji woj. lubelskiego

Opublikowano:
Autor:

Uczeń ZS nr 2 w Lubartowie w reprezentacji woj. lubelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Szymon Kucharuk dostał się do  finału Ogólnopolskiej Olimpiady „Solidarność. Dwie dekady historii”.

Wojewódzki etap  konkursu miał miejsce 14 marca. Jest to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej uczniów. W tym roku do konkursu zarejestrowało się blisko 600 szkół z całej Polski. W województwie lubelskim do tego etapu zakwalifikowało się 38 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych.
Drugi etap konkursu wyłonił trójkę finalistów,  którzy od tego momentu tworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami z całego kraju. Uczeń ZS nr 2 w Lubartowie  Szymon Kucharuk zajął II miejsce i w finale ogólnopolskim będzie reprezentował województwo lubelskie.
Dodatkową atrakcją dla drużyn wojewódzkich będzie dwudniowa wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”. Zwieńczeniem rywalizacji będzie uroczysty finał, który odbędzie się w tym roku w Poznaniu. Zmagania konkursowe uatrakcyjni koncert zespołu Audiofeels, ambasadora VI edycji konkursu. Na laureatów, którzy wykażą się największą wiedzą na temat najnowszej historii Polski, czekają liczne nagrody: indeksy na Uniwersytet Warszawski, Jagielloński, Gdański, Wrocławski, stypendia naukowe oraz bony na publikacje IPN.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Sabat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE