Reklama

Uczeń II LO wśród najlepszych w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Uczeń II LO wśród najlepszych w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przemysław Podleśny z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie znalazł się w gronie 320 najwybitniejszych uczniów z całej Polski. Za swoje osiągnięcia został nagrodzony stypendium Ministra Edukacji Narodowej.  

16 października podczas uroczystej gali w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Minister Joanna Kluzik – Rostkowska wręczyła stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło także finansowo wesprzeć tych, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie. Na wypłatę stypendiów przeznaczono łączną kwotę 960 000 zł.

Wielkim sukcesem jest fakt, że wśród precyzyjnie wyselekcjonowanego grona najwybitniejszych młodych ludzi znalazł się absolwent Gimnazjum im. Księdza Kardynała S. Wyszyńskiego w Kamionce, obecnie uczeń II LO w Lubartowie – Przemysław Podleśny. Aby zdobyć stypendium MEN, trzeba być m.in. laureatem nie jednej, ale dwóch olimpiad. Nie stanowiło to żadnej przeszkody dla Przemka, który w ubiegłym roku szkolnym został laureatem pięciu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE