Reklama

Uczeń II LO finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich

Opublikowano:
Autor:

Uczeń II LO finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Krzysztof Kasperek z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie trafił do finału X Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS dzięki stworzeniu teledysku do utworu "Aerumnarum plenus" w wykonaniu Krakersów w Kuskusie – uczennic II LO.

Uczeń II LO znalazł się wśród 30 najlepszych młodych twórców filmowych z całej Polski i w nagrodę spędził dwa dni w Bydgoszczy, gdzie odbył się finał konkursu.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy z wieloletnią tradycją, skierowany do kreatywnej, ambitnej młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Filmy oceniane są w czterech kategoriach: Animacja, Teledysk, Dokument i Fabuła. Spośród nadesłanych prac organizatorzy wyłonili 30 najlepszych, których autorzy zostali finalistami konkursu. Spędzili oni w Bydgoszczy dwa dni od 17 do 18 maja - obejrzeli stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzili wieczór w dobrym towarzystwie, oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy w Kinie Letnim pod gołym niebem. Zdaniem ucznia II LO bardzo cenne okazały się warsztaty filmowe prowadzone przez Piotra Waśniewskiego oraz Krzysztofa Nowickiego. Były to warsztaty merytoryczne, jak i praktyczne. Wykładowcy pokazali uczestnikom inne spojrzenie na tworzenie filmów. Laureaci i finaliści konkursu zostali nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbyła się 18 maja w kinie „Orzeł".

Gratulujemy Krzyśkowi, który już kolejny raz został nagrodzony, pokazując swoją wrażliwość artystyczną i udowadniając, że jest ambitnym młodym twórcą filmowym.

Nauczycielem II LO, wspierającym działania artystyczne Krzysztofa, jest Justyna Świderska-Niedobit.

Teledysk Krzysztofa Kasperka:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE