Reklama

Tydzień z Harrym Potterem odwołany. Dyrektor: Były protesty rodziców

Opublikowano:
Autor:

Tydzień z Harrym Potterem odwołany. Dyrektor: Były protesty rodziców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Postacią wiodącą tygodnia angielskiego w SP 3 miał być bohater fantastycznych powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling czarodziej Harry Potter. Wybór tej postaci nie spodobał się części rodziców, którzy zaprotestowali u dyrektora szkoły.

Pomysłodawcami wydarzenia byli nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Tydzień angielski miał promować czytelnictwo, oraz wpłynąć na zainteresowania dzieci kulturą krajów anglojęzycznych. Zaplanowano szereg atrakcji. Postacią wiodącą miał być bohater fantastycznych powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling czarodziej Harry Potter. Wybór tej postaci nie spodobał się części rodziców, którzy zaprotestowali u dyrektora szkoły. 

- Rodzice zaczęli do mnie wysyłać pisma i dzwonić w tej sprawie, mówiąc, że ta książka nie jest dla dzieci - tłumaczy Marian Bober. - W pismach zamieszczali fragment jednej powieści, opisujący scenę z cmentarza, gdzie główny bohater był przywiązany i spuszczano z niego krew. Straszyli, że sprawę skierują do kuratorium, czy sądu. Podjąłem decyzję, że odwołuję konkurs. To tylko i wyłącznie moja decyzja. Czy jest słuszna ? Niech każdy oceni sam. Wydaje mi się, że jako dyrektor nie miałem innego wyjścia. Musiałem uszanować wszystkich rodziców.

Imprezę odwołano w miniony piątek, miał trwać w tym tygodniu od 19-23 marca. Planowany był z blisko miesięcznym wyprzedzeniem. Dzieci zdążyły już przygotować lekcję kulturowe, prezentacje multimedialne i quizy językowe. W organizację wydarzenia włączyło się wielu uczniów z oddziałów gimnazjalnych i z podstawówki.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Wspólnoty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE