Trzy lata więzienia dla byłego prokuratora

kultura Taki wyrok wydał sąd, uznając byłego prokuratora z Lubartowa winnym żądania łapówki.

red.

Opublikowano: 21 lipca 2020 08:30 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 08:30

Wyrok zapadł w ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym we Włodawie, do którego sprawa trafiła, bo mężczyzna w przeszłości przed lubartowskim sądem często występował. Oskarżał go Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

Mężczyzna był oskarżony o to, że 31 grudnia 2015 roku, będąc prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, zażądał korzyści majątkowej w wysokości 3 tysięcy złotych.

 Kiedy ruszał proces, był jeszcze prokuratorem, choć już nie prowadził postępowań z powodu zawieszenia. Zanim w sądzie rejonowym dobiegła końca sprawa karna, zakończyło się  postępowanie dyscyplinarne przed Sądem Najwyższym. W lutym br. Izba Dyscyplinarna uznała prawomocnie, że żądając łapówki, nadużył stanowiska i uchybił godności urzędu. Ukarała go za to usunięciem z zawodu.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.