Reklama

Teatr 5 Złotych zdobył I miejsce w przeglądzie "Scena Młodych - Młody Teatr" (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Teatr 5 Złotych zdobył I miejsce w przeglądzie "Scena Młodych - Młody Teatr" (zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 24 marca reprezentacja pracowni teatralnej PMDK w Lubartowie udała się do Centrum Kultury w Lublinie na wojewódzki przegląd Scena Młodych - Młody Teatr.

Pierwszy wystąpił Teatr 5 Złotych z autorskim spektaklem "My.po prostu" w reżyserii pani Małgorzaty Adamczyk. Jako drugi wystąpił starszy zespół, Teatr Trupa, prowadzony przez panią Jolantę Tomasiewicz. Trupa zaprezentowała najnowszą realizację pt. "Jacobi i Leidental" wg Hanocha Levina.

Po obejrzeniu przez jury i publiczność 18 spektakli zostały opublikowane wyniki konkursu. Okazało się prowadzony przez panią Małgorzatę Adamczyk Gosia Adamczyk Teatr 5 Złotych zdobył I miejsce na 40. edycji przeglądu wojewódzkiego "Scena Młodych - Młody Teatr". Jury doceniło zespół za naturalność i niezwykłe poczucie humoru w opowiadaniu o sobie, po prostu, w spektaklu pt. "My. Po prostu” w reżyserii Małgorzaty Adamczyk. Jurorzy (aktorzy Piotr Bublewicz i Jacek Król oraz reżyser Paweł Passini) postanowiło także przyznać wyróżnienie aktorskie Karinie Szczepaniak za rolę w spektaklu. Na sukces - jak to w teatrze - pracowali wszyscy członkowie grupy: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka i Weronika Ostrowska.

Protokół konkursu znajduje się pod linkiem: http://ck.lublin.pl/…/up…/2018/03/M.-Teatr-Protok%C3%B3l.pdf

Tydzień wcześniej Teatr 5 Złotych wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie, a aktor Miłosz Samolej został doceniony za kreację aktorską. Gratulujemy młodemu zespołowi pani Małgorzaty Adamczyk spektakularnych sukcesów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE